Az Ökocsali híreiről, eseményeiről bővebben az alábbi oldalon olvashatnak.

A pedagógiai programban és a helyi tantervben is megjelenik a fenntarthatóság és a globális felelősségvállalás, így azok megjelenítik a környezettudatosság és az egészségtudatosság alapelveit, és az azokat célzó pedagógiai tevékenységeket is. Az intézmény éves munkatervében meghatároztuk a tanév ökoiskolai feladatait, kijelöltük a felelős személyeket és pontos határidőket.

Kitűzött céljaink:

• Elősegíteni a tanulók környezettudatos magatartásának, életvitelének kialakulását.
  • Megértetni a fogyasztás és a környezeti erőforrások kapcsolatát, a fenntartható fogyasztás elvét.
  • A tanulók bekapcsolódnak közvetlen környezetük hagyományainak, értékeinek megőrzésébe, gyarapításába.
  • Életmódjukban a természet tisztelete, a felelősség, a környezeti károk megelőzésére való törekvés váljék meghatározóvá.
  • Megmutatni a prevenció előnyeit és formáit az egészségmegtartásban, a környezet megóvásában.
  • Igényformálás a környezettudatosságra, feladattudat erősítése, általános tájékoztatás, értékteremtés.
  • A fenntartható fejlődés ismereteinek integrálása a meglévő oktatási rendszerbe.
  • Értékközpontúság: a jelen és jövő generációk tiszteletével!
  • A kritikus gondolkodás bátorítása, a problémamegoldás ösztönzése.

Mindennapi tevékenységeink: szelektív hulladékgyűjtés, komposztálás, természetjárás heti rendszerességgel, túratáborok a Nemzeti Parkokban, mozgásra nevelés, kerékpározás heti rendszerességgel, zöldfilm klub, újrahasznosítással készült tárgyak, alkotások, eszközök bemutatása, használata, utcakönyvtár működtetése, ökopályázatokon való folyamatos részvétel, “Te szedd” mozgalomban való részvétel évente kétszer, folyosó zöldítési program,” Mindennapjaik a természet körforgásában” -jeles napok megtartása a hónapok-évszakok körforgásában, kiállítások szervezése mindennapos “zöld” tevékenységeinkről, túráinkról, túratáborainkról.