Gyermekotthon

Különleges gyermekotthonunk megszakítás nélküli munkarend szerint működő bentlakásos gyermekintézmény. Ideiglenes hatályú, illetve nevelésbe vételi határozattal elhelyezett középsúlyosan értelmi sérült kiskorú gyermekek számára alaptevékenységként biztosítja az otthont nyújtó ellátást a gyámhivatal által jóváhagyott egyéni elhelyezési terv és az egyéni gondozási-nevelési terv szerint. Továbbá az intézményben nagykorúvá vált fiatal felnőttek részére biztosít utógondozói ellátást, amíg nappali tagozaton folytatják tanulmányaikat a Csalogány iskolában.

Törekszünk a gyermekvédelmi gondoskodás keretein belül nevelésbe vett, különleges szükségletekkel bíró gyerekek mindenek felett álló érdekeit képviselni olyan légkörben, amely hozzájárul biztonságérzetükhöz. A gyermekotthon munkatársai, akik ezt a rendkívül nehéz hivatást választották, elkötelezettek a gyermekvédelmi gondoskodásban élő gyerekek sokoldalú személyiségfejlesztésében. Valamennyien nevelünk, a legnehezebben elsajátítható ismereteket próbáljuk átadni, a mindennapi viselkedés szabályait, az elfogadott társadalmi normákat, a szociális viselkedés mintáit.