Sport, mozgás

Csalogány Diáksport Egyesület

Kiemelkedő helyet foglal el a sportversenyeken való sikeres részvétel. A Magyar Speciális Olimpia Szövetség alapító, majd azóta is aktív tagja vagyunk 1989-től. A gyermekek/tanulók hét közben edzéseken vesznek részt, ennek eredménye a hét végi versenyeken teljesedik ki. Több kiemelkedő hazai és nemzetközi eredményünk van már. Növendékeink részt vettek a Speciális Nyári Világjátékokon, Európa Játékokon, Európa Bajnokságon, melyekről egy-egy gyerekünk mindig rangos eredménnyel tért haza.

A Kölyök Sportoló Program játékos formában alapozza meg a mozgásnevelést. Célja, hogy tanáraink minél korábban, minél hatékonyabban tudják elkezdeni növendékeinknél a mozgásnevelést. Gyógypedagógusaink hangsúlyt helyeznek a folyamatosság elvére, hogy a folyamatot követve minden gyermek az önmagához illő mozgásfejlesztést kapja meg, és önmagához mérten fejlődjön szárazföldön és vízben egyaránt.